MY - RODIČE - OBEC - ŠKOLA

Spolek MROŠ podporuje spolupráci rodičů,
pedagogů a přátel ZŠ a MŠ Hovorčovice

Vyhledávání

Odběr novinek

Archiv společně realizovaných akcí

Malá online kronika našeho spolku: 

Ukliďme Česko 2017

Hned v prvních metrech byly plné dva pytleUklízeli jsme podél trubek parovodu. Cílem bylo projít trasu podél parovodu v Hovorčovicích a vysbírat odpadky někdy na dosah lidské ruky jindy na vzdálenost ruky prodloužené - hrábě :).

Počasí bylo bezva, akorát. Škoda, že se nikdo z okolí moc nepřidal. Sebrali jsme tolik odpadků, kolik jsme měli pytlů a co do délky území jsme jej prošli celé. Cíl se nám splnit podařilo. Kromě pytlů, jsme měli klasické velké (smutné) úlovky: matrace, pneumatika, kovové části strojů (aut) a nejvíce bylo plastů PET lahví.

Více na: http://www.uklidmecesko.cz/event/14191/

KONCERT školního sboru na Čakovickém festivalu

Čakovický festivalPro všechny, kdo nemohli být u toho - náš první velký koncert školního sboru se velmi vydařil. Diváci v sále jim vytvořili úžasnou atmosféru, mohutný potlesk a ovace si děti užívaly s rozzářenými úsměvy, maminky zamačkávaly slzy dojetí, tatínkové povzbuzovali hlasitým aplausem... Veliké poděkování patří našim skvělým sbormistryním, Veronice Dvořáčkové Žofákové a Janě Pavlíčkové. Videozáznam z vystoupení si můžete prohlédnout v našem YouTube kanálu.

Perníková dílna a účast na adventních trzích

Prodej na vánočních trzíchDěti i rodiče ve školní družině pekli a zdobili a pekli a zdobili a balili... a náramně si to užili. Jejich radost ze společného vytváření byla následně ještě o to větší, protože se podařilo na Vánočních trzích perníčky a ozdobičky úspěšně prodat a pro školu vydělat 6225,- Kč.

VELKÉ PODĚKOVÁNÍ VŠEM - jedni darovali a vyráběli a druzí nakupovali a pak jsou tu i ti, kteří zvládli obojí. A pak jsou tu ještě ti, kteří pomáhali, nosili, fotografovali, uklízeli zdobili, organizovali ...

Mikuláš, čert a anděl navštívili MŠ a ZŠ

Peklo v haleNa příchod Mikuláše se všichni těšili už od samého rána. Než dorazil, stihly se děti převléknout do andělských a čertovských kostýmů a vydaly do "pekla" v naší tenisové hale, kde proběhl čertovský rej. Nakonec dorazil i dlouho očekávaný Mikuláš s andělem a čertem a nastal čas pravdy a vážnosti... strach a obavy z nebeské i pekelné autoriy všechny děti překonaly a na stvrzení svého odhodlání být po celý rok hodné:-) dokázaly stisknout ruku Mikulášovi i čertovi.

Adventní dílna a rozsvěcení stromu a výtěžek z prodeje

Pěvecký sborMoc děkujeme všem účinkujícím - dětem i dospělým - a všem ostatním, kteří se podíleli na přípravě a organizaci vystoupení u příležitosti rozsvěcení vánočního stromu, která při množství účinkujících a v našich polních podmínkách věru nebyla jednoduchá... Dětem i divákům jste vytvořili krásnou atmosféru a za to jsme opravdu velmi rádi!
Výtěžek z letošního prodeje vánoček, perníčků a vánočního cukroví, které pro nás upekly naše ochotné pekařky, byl pro nás všechny velikým překvapením! Dětem z MŠ a ZŠ jste do společné kasičky přispěli rekordní částkou 4 742 Kč. Takhle nějak si představujeme advent a sousedské sdílení.

Lampiónový průvod - podařil se

Tradiční lampiónový průvod, který se konal v úterý 17. listopadu od 18.00 hodin se i letos vydařil. Účast na letošním průvodu byla rekordní a úchvatný ohňostroj si podle rozzářených obličejů a nadšených výkřiků užívaly nejen děti, ale i všichni přítomní dospělí.

Dovybavení tříd - daří se

Koberec zelená třídaVšichi rodiče byli během října vyzváni emailem k dobrovolnému daru na dovybavení tříd. Zakopeny byly do všech tříd krásné koberce a dětem z prvních tříd ještě navíc i skříňky a boxíky. Ke dni 6/12 bylo již darováno rovných 21 tisíc korun, což je zatím menší polovina z celkové požizovací ceny, která činila bez mála 29 000 Kč. DĚKUJEME.

PODZIMNÍ VYRÁBĚNÍ (NEJEN) Z DÝNÍ - podařilo se

Jak se vám líbím? :)Školní družina ve spolupráci s MROŠem uspořádaly podzimní vyrábění nejen z dýní. Sešlo se nás nepočítaně a bylo to náramné, barevné a velmi kamarádské, protože si všichni hezky půjčovali nářadí a pomáhali jak jen to šlo. Každý si domů odnesl krásnou ozdobu a někteří nejednu a jak byly krásné se můžete podívat ve fotogalerii.

UMĚLECKÁ AKADEMIE - přesunuta pod MROŠ a na webooker

webookerSpolek MROŠ převzal administraci a podporu Umělecké akademie při ZŠ a MŠ Hovorčovice. Pro zjednodušení celého systému přihlášek, omluv a komunikaci se studenty jsme vytvořili přihláškový systém na www.mros.webooker.eu.

SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ ŠKOLY - podařilo se

otevreni (11)Proběhlo v sobotu 12.září 2015. Děkujeme všem rodičům a dětem, že vytvořili báječnou atmosféru ať už ve škole samotné nebo v parku, kde se malinko soutěžilo a sportovalo. Užili jsme si nadvakrát Červenou Karkulku a celý hudební a doprovodný program jasně potvrdil, že škola své umělecké ambice (a nadání) a pozadí rozhodně nezapře :)

KšiltovkyKŠILTOVKY PRO DĚTI - podařilo se

Všechny dětí naší školy dostaly 1. září dárek v podobě světle šedých kšiltovek s barevným logem naší školy. Cena kšiltovky je 150,-/ks. Pokud by někomu ještě kšiltovka chyběla, prosím, ozvěte se, vše zařídíme.

Děkuji všem rodičům na příspěvek na kšiltovku! Dodatek k výrobě.

Připravená třídaFINIŠ VE TŘÍDÁCH - podařilo se

Během posledního týdnu v srpnu se škole nabídlo mnoho rodičů při úklidu a výzdobě tříd, družiny apod. a všichni, kteří dorazili ať už plánovaně nebo ad hoc byli velkou pomocí!

Přišli všichni :)PRVNÍ ŠKOLNÍ DEN - podařilo se

Na poslední rodičovské kavárně jsme si říkali, že bychom byli rádi, aby si rodiče s dětmi 1. září užili společně. Rezervujte si, prosím, tedy celý den pro vaše děti a naši školu. A protože k pořádné oslavě patří i plné stoly dobrot,  našlo se spousta dobrovolníků, kteří připravují sladké i slané mlsání pro všechny.

 

Jak vidno MROŠ nabízí a hledá dobrovolníky pro nejrůznější úkoly a výzvy, takže pokud jste si výše dosud nevybrali, určitě budete mít brzy šanci pomoci jinak. Asi nebude od věci v daném kontextu citovat klasiky blízké naší škole: „Jaký si to uděláš, takový to máš …“ a my chceme školu veselou, hravou a rodičům a jejich nápadům otevřenou.

A pokud nemáte dost času, ale přesto dobrou vůli, určitě najdeme něco i pro vás. Každý kdo bude chtít, dostane možnost přidat se k nám.